hoboot
04 خرداد 1402 - 13:12

فرمانده سپاه استان مرکزی: فتح خرمشهر سنگ‌بنای موفقیت‌های جبهه مقاومت بود + تصویر

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه فتح خرمشهر سنگ‌بنای موفقیت‌های جبهه مقاومت بود گفت: دشمن در جنگ شناختی به دنبال اشغال فکر و ذهن مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محسن کریمی امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان مرکزی با اشاره به حماسه آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: ما در دوران دفاع مقدس و حماسه خرمشهر آموختیم که هر جا به خدا توکل کردیم و اطاعت از فرامین رهبری معظم انقلاب را در صدر کارهای خود قرار دادیم و متحد و همدل بودیم، نصرت با ماست و دشمن حتی اگر تمام دنیا باشد هیچ کاری از پیش نخواهد برد و این درس بزرگ دفاع مقدس برای ما و نسل‌های مختلف ما است.

وی افزود: حماسه خرمشهر نشان داد ایمان و توکل به نصرت الهی، ولایت‌مداری و روحیه خودباوری و مقاومت از هر ابزاری کارآمدتر و موثرتر است و قطعا برای فتح خرمشهرهای پیش رو نیازمند تفکر ولایت‌مداری، روحیه انقلابی، مجاهدانه و عزم و اراده‌های قوی است.

کریمی تصریح کرد: امروز کشور در عرصه‌های مختلف نیاز به حماسه‌آفرینی دیگری از جنس حماسه آزادسازی خرمشهر دارد که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که خرمشهرها در پیش داریم و باید بتوانیم در مقابل دشمن با اخلاص در عمل و گوش به فرمان ولایت بودن و حفظ وحدت ملی با اقتدار حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: امروز دشمن با راه انداختن جنگ شناختی  به عنوان یک راهبرد برای ضربه به این نظام و انقلاب به دنبال اشغال فکر و ذهن مردم به ویژه جوانان و نوجوانان کشور ما است بنابراین باید در مقابل توطئه‌های آنها هوشیار بود و در راستای جهاد تبیین با روایت صحیح از حماسه‌های انقلاب اسلامی  توطئه‌های دشمنان را خنثی و بی اثر کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به دستاوردهای حماسه فتح خرمشهر گفت: عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر در حقیت سرآغاز تشکیل جبهه مقاومت بود و شهدای ما از جمله سردارشهید حاج قاسم سلیمانی در این مکتب انسان‌ساز رشد و تربیت پیدا یافت و امروز نیز به برکت تفکر مقاومت و مجاهدت دفاع مقدس، جبهه مقاومت در حال افتخارآفرینی و پیشروی بوده و اگر امروز می‌خواهیم در همه صحنه‌های پیش روی انقلاب موفقیت حاصل کنیم باید الگوی فتح خرمشهر را به کارگیری کنیم.

انقلاب اسلامی ,

دشمن با جنگ ترکیبی تلاش کرد تا قلوب جوانان ما را تسخیر کند

سردار هادی رفیعی‌کیا، فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس عرصه نمایش مجاهدت‌ها و شهادت‌طلبی ملت بزرگ ایران و شکست مفتضحانه صدام و حامیانش بود به طوری که اعلام کرده بودند در 48 ساعت تهران را خواهند گرفت و از آنجا مصاحبه می‌کنند که این آرزوی محال دشمن بوده و هست و شهدای غیور و افتخار آفرین کشورمان همچون شهیدان جهان‌آرا، باکری، همت، صیاد شیرازی و غیره اجازه ندادند دشمن قدمی برداشته و موفق شود.

وی افزود: امروز هم با توکل و توسل به خدا و نصرت الهی و تبعیت از فرامین رهبری و اقتدا به شهدای انقلاب اسلامی، همان حماسه سازان و ولایت‌مداران در کنار ملّت و فرزندان این مرز و بوم با هوشیاری تمام توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب را رصد کرده و در سایه وحدت و یکدلی دژی استوار در برابر زورگویان بنا کرده‌اند تا بتوانند مانند همیشه مقتدرانه از این نظام و انقلاب دفاع کنند.

رفیعی کیا اضافه کرد: دشمن با جنگ ترکیبی تلاش کرد تا قلوب جوانان ما را تسخیر کند، اما باز هم در مقابل این ملت همیشه در صحنه شکست خورده و این توطئه دشمن نیز خنثی شد و فتح خرمشهر نتیجه عینی نصرت الهی و وحدت کلمه آحاد ملت ایران بودو امروز هم ما باید همچون گذشته با هوشیاری و بصیرت مقابل دشمن بایستیم، ما در مجموعه فراجا خود را برای هر مجاهدت و فداکاری در راه اسلام، انقلاب، ولایت و مردم آماده کرده‌ایم به طوری که امسال در ماه اردیبهشت‌ماه در هر پنجاه و یک ساعت یک شهید  تقدیم انقلاب شده است.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237713